Piątek, 13 Września 2024 Szukaj   Mapa serwisu   E-mail   Polityka prywatności   Zastrzeżenia prawne    |             
    O firmie i produktach      MASZYNY PRZECISKOWE      SPRĘŻARKI PRZEWOŹNE      Referencje      Serwis      Kontakt      Kontakt   
Musisz uaktualnić Flash Player'a
O firmie i produktach
MASZYNY PRZECISKOWE
SPRĘŻARKI PRZEWOŹNE
WŁÓKNO SZKLANE
POŃCZOCHY KABLOWE
ROLKI, KRĘTLIKI, WPUSTY
ZGRZEWARKI DO RUR
SPAWARKI
MASZYNY BUDOWLANE
AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE PRZEMYSŁOWE
PASY I ZAWIESIA
AKCESORIA LINOWE
Aktualności
Referencje
Realizacje
Orchowo - K95S w akcji
Leźno - próby z MAX K130S
Młot T240 - wbijanie rury Ø508 mm w Gdańsku
Koscierzyna - K180S i rura 160tka
T240 w kamienistym Żywcu
Rury stalowe 168 i 323 mm
Bydgoszcz - instalacja grawitacyjna
Małdyty i rura stalowa
Brody - 133 mm
Gdańsk - Telemetryka
Instalacje energetyczne SN i NN
MPWiK Włocławek - kanalizacja grawitacyjna
Wdmuchiwarka w Przodkowie
Instalacje w Kuwejcie
Przyłącze gazowe 160mm
Kanalizacja grawitacyjna 160 mm
Przyłącze wodne
Kanalizacja deszczowa
Oświetlenie uliczne i K75S
Pytania
FILMY z instalacji
Serwis
Kontakt
Kontakt
Oświetlenie uliczne i K75S

Zlecenie polegało na rozbudowie istniejącej  niskoprądowej instalacji oświetlenia ulicznego. Poszczególne fragmenty instalacji o długościach: 18 m, 12 m oraz 8 m należało wykonać techniką bezwykopową.

Instalację należało poprowadzić do nowych fundamentów przygotowanych pod nowe lampy oświetleniowe.

ilustracja

Przewody energetyczne miały być poprowadzone w rurach osłonowych o średnicy 50 mm. W tym wypadku firma wykorzystała rury w odcinkach, z kielichem łączącym poszczególne odcinki.

ilustracja

Do instalacji skorzystano z maszyny przeciskowej MAX K75S z zamontowaną w niej Tuleją do wciągania rur Ø50 mm. Średnica kielicha rury nie przekraczała 65 mm. W związku z tym nie występowały trudności związane z zakleszczaniem się cofającego się gruntu na kielichach rury, zagęszczonego poprzez przejście maszyny o średnicy 75 mm.

ilustracja

Część instalacji wykonano technikami bezwykopowymi z uwagi na jej lokalizację pod istniejącą drogą. Bezzasadnym było nieodwracalne niszczenie istniejącej nawierzchni.

ilustracja

Lokalnym problemem były okoliczne grunty, obfite w liczne korzenie, utrudniające prowadzenie wykopów nawet przy użyciu koparki.

ilustracja

Dlatego także inne fragmenty instalacji, nie kolidujące co prawda z istniejącą infrastrukturą drogową, zdecydowano się poprowadzić przy pomocy przecisku, trudząc się jedynie z wykopowym wykonaniem pośrednich wykopów do umieszczenia weń kreta. To znacznie ułatwiło i skróciło czas realizacji instalacji. Kopanie przy pomocy mini-koparki w gęstych korzeniach, czasami bywa wręcz niemożliwe i trzeba co rusz posiłkować się łopatą. Ponadto naruszając korzenie narażamy się na interwencję lokalnych służb związanych ze środowiskiem naturalnym i kary finansowe za jego niszczenie.

ilustracja

Prawdą oczwiście jest, że kret także może mieć problem z przejściem w gruncie obfitym w korzenie drzew. Bowiem działają one na jego napierającą głowicę niczym elastyczna przeszkoda, w którą trudno się kretowi wbić, pogrążyć, pokonać i uzyskać przyczepność w otaczającym go gruncie, celem kontynuacji przecisku. I nie pomogą tu niestety żadne kształty głowic maszyn, powszechnie określane jako zdolne do przecinania korzeni. Niestety nie są one tak skuteczne na jakie wskazują ich producenci. Ich krawędzie tnące zachowują swoje jako takie właściwości przecinające jedynie na początku eksploatacji maszyny. Bardzo szybko ulegają stępieniu i tracą swoją właściwość przecinającą.

W tym jednak oraz innych podobnych przypadkach, głębokość samego przecisku wypadała poniżej głębokości występowania najgrubszych i najtwardszych frakcji korzeni. Na głębokości pracy kreta najczęściej występują  już tylko mniejsze i wiotlejsze frakcje.

Mogą one z kolei utrudnić  wycofanie kreta w awaryjnej sytuacji. W kretach posiadających mechaniczny system zmiany kierunku, wręcz niemożliwią one wywołanie tejże zmiany kierunku, blokując jakikolwiek manewr wężem zasilającym. Z kolei w kretach które co prawda posiadają pneumatyczny system zmiany kierunku, ale jest on realizowany poprzez osobny cienki wąż zewnętrzny, poprowadzony wzdłuż węża zasilającego, problem może wywołać właśnie ten wąż, który jest bardzo podatny na zaplątanie się w te wiotkie frakcje korzeni.

Ta obawa  zupełnie nie dotyczy pracy przy użyciu naszych produktów. W każdej maszynie przeciskowej z naszej oferty, nawet w K55 o najmniejszej średnicy zewnętrznej wynoszącej 55 mm, wykorzystujemy pneumatyczny system zmiany kierunku pracy kreta PRZÓD / TYŁ, gdzie wąż sterujący jest umieszczony wewnątrz grubego zbrojonego węża sterującego. ilustracja

WĄŹ ZASILAJĄCY                      WĄŻ STERUJĄCY

Niestety w maszynach innych producentów, żaden z producentów nie oferuje tego systemu w maszynach o mniejszych średnicach, zwłaszcza w kretach o średnicy 95 mm, 75mm, 65 mm czy 55 mm. Nie da się ukryć, że z punktu widzenia konstrukcyjnego, było to dla nas nie małe wyzwanie, zwłaszcza w MAX K55. Nasi konstruktorzy pracują nad tym, by powstała kolejna maszyna, jeszcze mniejsza, o średnicy 45 mm, także posiadająca takie rozwiązanie konstrukcyjne.

Wracając do naszej instalacji, każdy etap został wykonany sprawnie i celnie, zgodnie z założeniami i wymaganiami inwestora.

ilustracja

Instalację wykonała firma:

ilustracja

ITINET S. C.

Zjednoczenia 118b

65-120 Zielona Góra

www.itinet.com.pl

POWRÓT

 
 KONTAKT:

ilustracja

TERMA Sp. z o.o.
Czaple 100
80-298 Gdańsk
NIP: 583-10-18-844
REGON: 190558447
KRS nr 0000069067
konto: ING Bank Śląski S.A.
88 1050 1764 1000 0023 0692 5997
kapitał zakładowy:
2 360 500 PLN

kret@termamax.com

ilustracja

Region Północ
+48 607 451 902
+48
607 451 900

Region Południe
+48 607 451 433

Region Wschód
+48 607 451 028


ilustracja

MAX K130S
+
ZESPÓŁ TERMA ZWYCIĘZCY 
1 OFICJALNYCH MIĘZYNARODOWYCH ZAWODÓW W TECHNIKACH BEZWYKOPOWYCH


ilustracja

EXPERT 2012
dla MAX K95S
w kategorii INNOWACYJE URZĄDZENIE


ilustracja

EXPERT 2014
dla MAX K55
w kategorii INNOWACYJE URZĄDZENIE


ilustracja

ilustracja


Współpracujemy z:

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

do góry strony    
O firmie i produktach  |  MASZYNY PRZECISKOWE  |  SPRĘŻARKI PRZEWOŹNE  |  Referencje  |  Serwis  |  Kontakt  |  Kontakt
Technologie bezwykopowe - oferujemy urządzenia pneumatyczne i udarowe typu kret. Maszyny przeciskowe, krety, młoty, przeciski, przebijaki pneumatyczne.
Przecisk, maszyna przeciskowa, rakieta - wbijanie rur, przewierty, wciąganie rur.