2012-06-06, LEŹNO, próby z maszyną MAX K130S
Od 6 do 7 czerwca, miało miejsce spotkanie integracyjne pracowników TERMA, połączone ze szkoleniem, w zakresie pracy z maszynami MAX. Przy okazji sprawdziliśmy naszą nową konstrukcję platformy startowej. Zadanie było realizowane na terenie dawnej fabryki w Leźnie, miejscowości położonej blisko nowego zakładu produkcyjnego. To tam właśnie testujemy nasze nowe rozwiązania, zanim wdrożymy je do produkcji.
Na placu testowym.
Pierwsza próba odbyła się bez użycia platformy startowej.
Kret wyszedł nam niemal idealnie u celu. Odchyłka wynosiła około 20 cm w poziomie i tyle samo w pionie. Na dystansie 10 metrów, jest to akceptowalny wynik. NIe przyłożyliśmy się zbytnio do wstępnego celowania kreta. Jak wszedł w początkowej fazie, tak już puściliśmy go do końca.
Następne próby odbyły się z udziałem naszej nowej konstrukcji platformy startowej. Próby z poprzednimi wersjami, wykazały drobne niedoskonałości konstrukcji platformy.
Dalsze trzy próby, kończyły się identycznym i powtarzalnym wynikiem: odchylenie wynosiło niecałe 10 cm w poziomie, przy ZEROWYM odchyleniu w pionie. Nasze maszyny słyną z wyjątkowej celności. Dowiedliśmy tego, zajmując 1 MIEJSCE w Pierwszych Oficjalnych Zawodach Przeciskowych, Zawiercie 2012.
Niewątpliwą zaletą naszych maszyn jest łatwość sterowania kierunkiem pracy maszyny. Jest to tzw. pneumatyczne przesterowanie. Nie trzeba ciągnąć czy przekręcać wężem zasilającym. W olejaczu umieszczony jest zawór kulowy, przy pomocy którego dokonuje się zmiany kierunku. Maszyna błyskawicznie reaguje na zmianę, nie ma potrzeby odłączania dopływu powietrza zasilającego do kreta.
Warto także zwrócić uwagę na nasze rozwiązanie doprowadzenia powietrza sterującego do maszyny. Jak widać na powyższym zdjęciu, do kreta podłączony jest tylko JEDEN wąż. Gdzie znajduje się wąż sterowania? Otóż przewód odpowiedzialny za sterowanie kierunkiem pracy, jest umieszczony WEWNĄTRZ przewodu głownego zasilającego. Daje to ogromne korzyści: odporność na uszkodzenie węża sterującego, brak możliwości zaplątania się cienkiego weża sterującego, komfort pracy. Rozwiązanie to niesie wyższe koszty produkcji, niemniej zalety tego rozwiązania są warte ich poniesienia. Opisane rozwiązanie jest stosowane WE WSZYSTKICH maszynach MAX.
Długość przecisku: około 10 metrów Głębokośc przecisku: około 1,5 metra Czas wykonania przecisku: średnio 15 minut
POWRÓT |