Tuesday 18th 2024f June 2024 Search   Page map   E-mail   Privacy policy   Privacy policy    |             
    About us      GROUND ROCKETS      PORTABLE COMPRESSORS      References      Contact      Contact   
Musisz uaktualnić Flash Player'a
Street lights and K75S

Expansion of the existing street lighting installation. Three sections of the installation had to be made using trenchless technology: 18m, 12m and 8m.

The installation had to be routed to the existing foundations of street lamps.

ilustracja

Electric cables were to be installed in casing pipes diameter 50 mm. The installers used pipes in sections with a socket connection.

ilustracja

ilustracja

The MAX K75S machine with a  sleeve for pipes Ø50 mm, was used for the installation.

ilustracja

Fragments of the installation in places where roads exist, was just made using trenchless technology, using Ground rockets.

ilustracja

A local problem was the surrounding land, full of tree roots. They made it difficult to carry out excavations also with the use of an excavator.

ilustracja

That is why the other sections of installation, the employees decided to make using Ground rocket.

 

Dlatego także inne fragmenty instalacji, nie kolidujące co prawda z istniejącą infrastrukturą drogową, zdecydowano się poprowadzić przy pomocy przecisku, trudząc się jedynie z wykopowym wykonaniem pośrednich wykopów do umieszczenia weń kreta. To znacznie ułatwiło i skróciło czas realizacji instalacji. Kopanie przy pomocy mini-koparki w gęstych korzeniach, czasami bywa wręcz niemożliwe i trzeba co rusz posiłkować się łopatą. Ponadto naruszając korzenie narażamy się na interwencję lokalnych służb i kary finansowe.

ilustracja

Prawdą oczwiście jest, że kret także może mieć problem z przejściem w gruncie obfitym w korzenie drzew. Bowiem działają one na jego napierającą głowicę niczym elastyczna przeszkoda, w którą trudno się kretowi wbić, pogrążyć, pokonać i uzyskać przyczepność w otaczającym go gruncie, celem kontynuacji przecisku. I nie pomogą tu niestety żadne kształty głowic maszyn, powszechnie określane jako zdolne do przecinania korzeni. Niestety nie są one tak skuteczne na jakie wskazują ich producenci. Ich krawędzie tnące zachowują swoje jako takie właściwości przecinające jedynie na początku eksploatacji maszyny. Bardzo szybko ulegają stępieniu i tracą swoją właściwość przecinającą.

W tym jednak oraz innych podobnych przypadkach, głębokość samego przecisku wypadała poniżej głębokości występowania najgrubszych i najtwardszych frakcji korzeni. Na głębokości pracy kreta najczęściej występują  już tylko mniejsze i wiotlejsze frakcje.

Mogą one z kolei utrudnić  wycofanie kreta w awaryjnej sytuacji. W kretach posiadających mechaniczny system zmiany kierunku, wręcz niemożliwią one wywołanie tejże zmiany kierunku, blokując jakikolwiek manewr wężem zasilającym. Z kolei w kretach które co prawda posiadają pneumatyczny system zmiany kierunku, ale jest on realizowany poprzez osobny cienki wąż zewnętrzny, poprowadzony wzdłuż węża zasilającego, problem może wywołać właśnie ten wąż, który jest bardzo podatny na zaplątanie się w te wiotkie frakcje korzeni.

Ta obawa  zupełnie nie dotyczy pracy przy użyciu naszych produktów. W każdej maszynie przeciskowej z naszej oferty, nawet w K55 o najmniejszej średnicy zewnętrznej wynoszącej 55 mm, wykorzystujemy pneumatyczny system zmiany kierunku pracy kreta PRZÓD / TYŁ, gdzie wąż sterujący jest umieszczony wewnątrz grubego zbrojonego węża sterującego. ilustracja

WĄŹ ZASILAJĄCY                      WĄŻ STERUJĄCY

Niestety w maszynach innych producentów, żaden z producentów nie oferuje tego systemu w maszynach o mniejszych średnicach, zwłaszcza w kretach o średnicy 95 mm, 75mm, 65 mm czy 55 mm. Nie da się ukryć, że z punktu widzenia konstrukcyjnego, było to dla nas nie małe wyzwanie, zwłaszcza w MAX K55. Nasi konstruktorzy pracują nad tym, by powstała kolejna maszyna, jeszcze mniejsza, o średnicy 45 mm, także posiadająca takie rozwiązanie konstrukcyjne.

Wracając do naszej instalacji, każdy etap został wykonany sprawnie i celnie, zgodnie z założeniami i wymaganiami inwestora.

ilustracja

Instalację wykonała firma:

ilustracja

ITINET S. C.

Zjednoczenia 118b

65-120 Zielona Góra

www.itinet.com.pl

POWRÓT

 
 Contact

TERMA Sp. z o.o.
Czaple 100
80-298 Gdańsk
 mole@termamax.com

ilustracja

CONTACT IN
ENGLISH:
 +48 607 451 268

CONTACT IN
RUSSIAN:
 +48 607 451 268

CONTACT IN
SPAIN:
+48 607 451 099


ilustracja
MAX K130S WON THE RODEO 2012
FIRST INTERNATIONAL TRENCHLESS TECHNOLOGY COMPETITION
 


ilustracja
MAX K95S HAS BEEN AWARDED
EXPERT 2012
during THE INTERNATIONAL NO-DIG CONFERENCE


ilustracja

MAX K55
HAS BEEN AWARDED
EXPERT 2014
during THE INTERNATIONAL NO-DIG CONFERENCE
 
 

To the top page    
About us  |  GROUND ROCKETS  |  PORTABLE COMPRESSORS  |  References  |  Contact  |  Contact
Technologie bezwykopowe - oferujemy urządzenia pneumatyczne i udarowe typu kret. Maszyny przeciskowe, krety, młoty, przeciski, przebijaki pneumatyczne.
Przecisk, maszyna przeciskowa, rakieta - wbijanie rur, przewierty, wciąganie rur.