Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści
TermaMAX - Technologie bezwykopowe - Krety, wdmuchiwarki, wiertnice oraz maszyny budowlane.

Jaką maszynę wdmuchującą TERMA wybrać?

Lepszym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać, jest:

Na jakich rurach osłonowych będę pracował?

Średnica wtórników już na początku zawęzi nam mocno wybór maszyny. Są to rury osłonowe do telekomunikacji HDPE, czy może mikrorurki zwane po prostu mikrokanalizacją teletechniczną?

Do mikrokanalizacji zbudowanej wyłącznie z mikrorurek o średnicy zewnętrznej 7 mm najlepszym rozwiązaniem będzie Wdmuchiwarka TERMA FTTH One. Idealnie zabezpieczy najcieńsze światłowody do przyłączy abonenckich, doprowadzające internet od szafki do abonenta. Obsłuży również mikrorurki o 10/6 mm dla cieńszych światłowodów.

By mieć możliwość pracy na pełnym spektrum mikrokanalizacji z światłowodami powyżej 4 mm średnicy zewnętrznej najlepszym wyborem będzie zestaw Podajnik MultiTank oraz Głowica MicroTyphoon. Głowica pozwala na pracę na mikrorurkach od średnicy zewnętrznej 7 mm do nawet 20 mm. Zestaw podstawowy zawiera wszystkie niezbędne akcesoria do pracy w całym zakresie średnic mikrokanalizacji. Podajnik MultiTank zastąpi ręce i z dużo większą precyzją oraz prędkością w bezpieczny sposób wprowadzi światłowód do kanalizacji telekomunikacyjnej na możliwe największą odległość.

Praca na rurach osłonowych HDPE o średnicach zewnętrznych 32 oraz 40 odbywa się przy użyciu Głowicy Typhoon 32/40 wraz z Podajnikiem MultiTank. Bez problemu taki zestaw przy współpracy z kompresorem o wydatku powyżej 7 m3 będzie osiągał odległości 2500 m i więcej.

Analogicznym rozwiązaniem do rur wtórnikowych HDPE 50 oraz 63  będzie zestaw złożony z Podajnika MultiTank oraz Głowicy Typhoon 50/63. Produkty te świetnie sprawdzą się w pracy za naszą zachodnią granicą w Niemczech, Belgii, Holandii itd. Przy użyciu odpowiednich akcesoriów można również wdmuchiwać mikrorurki w kanalizację HDPE 50 i 63.

Podsumowując kluczowe kryteria wyboru to średnica rury i światłowodu. Dla sporadycznych prac wystarczy jedna z głowic, a dla ciągłych projektów – zestaw z podajnikiem MultiTank, a dla podłączeń abonenckich FTTH One.